2016-04-13 – Spotkanie w Grünheide. Połączenie Forum i Klubu JCPF.

Święto wszystkich miłośników marki Jaguar w Polsce, skupionych wokół Forum Jaguar Poland oraz Klubu Jaguar Club Poland Foundation.

8

W dniu 13 kwietnia 2016 roku, w w Grünheide, niewielkiej miejscowości  pod Berlinem, w Restauracji KARMA, gdyż takie było PRZEZNACZENIE, taka karma …

5

… spotkali się:

Marcus Laufenberg „Kogutki” pasjonat marki Jaguar oraz założyciel forum, funkcjonującego od 2008 roku pod nazwą Forum Jaguar Poland lub Forum Jaguar Club Poland

28a

oraz

4

Przedstawiciele Jaguar Club Poland Foundation, w osobach:

Krzysztof Barcik „Ryan Driver” – Prezes Zarządu

Sławomir Kempa „Skorpion7777” – Prezydent Rady Fundacji

Wojciech Parzonka „Wojtas” – Członek Rady Fundacji.

W spotkaniu uczestniczył, jak support fotograficzny – Krzysztof „KrisMat”.

Po wielomiesięcznych rozmowach, trwających od lutego 2015 roku, udało porozumieć w kwestii „mówienia jednym głosem” przy reprezentowaniu rzeszy miłośników marki Jaguar w Polsce, czyli w kwestii połączenia Forum i Klubu w jeden organizm.

Kolega Marcus już w 2013 roku wyszedł z inicjatywą połączenia Forum z innym podmiotem, który miał się uformować, jako Klub, na bazie osób skupionych wokół Forum Jaguar Poland.

Niestety, ale wówczas nie udało się zebrać grupy osób, które udźwignęłyby ciężar powołania Klubu oraz przyłączenia do niego Forum, a następnie utrzymania. Nie mówię tutaj o ciężarze finansowym, o którym nie można zapominać, ale o ciężarze organizacyjnym, który czeka Klub w przejściowym okresie łączenia tych dwóch materii i późniejszym ciężarze utrzymania.

Doskonale wiemy, że nie jest sztuką kupić samochód, sztuką jest go później utrzymać w dobrym stanie.

Marcus okazał się prawdziwym pasjonatem, człowiekiem wielkiego serca, któremu bardzo zależy na ciągłości i rozwoju tego, co stworzył, a na co nie ma zbyt wiele sił i czasu w obecnej chwili, gdyż podupadł na zdrowiu.

Marcus postanowił się podzielić swoim dorobkiem z Klubem i dlatego przekazał Aktem Darowizny, na rzecz Jaguar Club Poland Foundation, domenę jaguarclubpoland.net oraz forum, które się pod tą domeną znajduje, pod nazwą Forum Jaguar Poland.

16a

22a

Za ten gest, bardzo Ci Marcus dziękujemy.

Zarząd Jaguar Club Poland Foundation, na wniosek Rady Fundacji, postanowił nadać Koledze Marcusowi tytuł Honorowego Członka Klubu.

22c

Nowy Członek Klubu otrzymał Pakiet Członkowski.

29a

Najbliższa przyszłość.

Oficjalne ogłoszenie połączenia nastąpi za kilka dni, podczas zbliżającego się Rajdu Morska Bryza.

Połączenie Forum i Klubu niesie za sobą pewne zmiany, które są nieuchronne i czekają nas w najbliższym czasie.

Forum przyjmie nazwę Forum Jaguar Club Poland Foundation oraz logo Klubu JCPF.

Z czasem zniknie obecne Forum Klubowe, a stanie się nim Forum otrzymane drogą darowizny.

Blog nadal będzie tu, gdzie jest, więc będzie można przeczytać wspomnienia z życia Klubu.

Zarząd czeka dużo pracy, aby historię tych dwóch inicjatyw połączyć i ocalić w całości.

Na pewno niektóre wątki na Forum zostaną „wygaszone”, gdyż wyczerpała się ich formuła, ale pojawią się nowe, które zapełnią puste miejsca.

Do końca maja powinny zostać zakończone wszelkie prace związane z połączeniem, więc proszę forumowiczów o cierpliwość i wstrzymanie się od ocen do ostatecznego zakończenia tego procesu.

Do zobaczenia za kilka dni, na Rajdzie Morska Bryza.

10

2 comment on “2016-04-13 – Spotkanie w Grünheide. Połączenie Forum i Klubu JCPF.

Dodaj komentarz