Rajd Szlakiem Tajemnic Dolnego Sląska – 2

Wróciliśmy.

Razem w Ryan Driver (Artepoint) objechaliśmy trasę jesiennego Rajdu Szlakiem Tajemnic Dolnego Śląska.

Organoleptycznie sprawdziliśmy dwa hotele, tak stopień uginania się materacy, jak i poziom kunsztu szefa kuchni.

Trasę objechaliśmy tam i z powrotem, aby poznać wszystkie trudy tej drogi i … trudów nie znaleźliśmy, ale jadąc w „lewo” mamy lepsze widoki na Góry Sowie, piękne widoki.

Oczywiście, nie będziemy wyjawiać niespodzianek, jakie przygotowaliśmy podczas tego Rajdu, ale możemy opisać to, co będzie za chwilę w Programie Rajdu.

– Zamek na Skale, to nasza „baza” i jedna wielka niespodzianka, gdyż nie sposób opowiedzieć, ile kryje tajemnic, które się nazbierały od XIV wieku.

– Kłodzko i Twierdza Kłodzko, to oczywiście znane miejsca w odcinków 18 i 21 serialu Czterej Pancerni i Pies. To właśnie na szczycie tej Twierdzy, snajper zastrzelił kapitana Pawłowa, sapera, który pomógł rozbroić pozostawione przez Niemców pułapki, ale Kłodzko, to nie tylko ten kultowy film. Kłodzko, to wieki burzliwej historii, o której rzadko kto słyszał, bo rzadko się trafia na tę zapomnianą rubież Polski.

– Włodarz – Olbrzym – Riese – to nazwy Kompleksu Podziemnych tuneli, hal, bunkrów, które budowali Niemcy podczas II Wojny Światowej. Odwiedzimy i popływamy łodzią po zalanych tunelach.

– Wambierzyce – Sanktuarium, które trzeba zobaczyć, bo słów brakuje, aby to piękno opisać.

– Park Zdrojowy – Pijalnia Wód – Polanica Zdrój, to pięknie odrestaurowane (po powodzi), historyczne miejsca, w których każdy znajdzie chwilę odpoczynku przy degustacji zdrojowych wód lub na spacerze przez zielony park.

Pamiętam uwagi Uczestników Rajdu Wiosennego, że byli trochę zmęczeni zbyt bogatym i napiętym Programem Rajdu. W związku z tym, teraz zmniejszyliśmy ilość kilometrów do przejechania oraz ilość miejsc do odwiedzenia. Miejsc jest mniej, ale będziemy w nich dłużej.

Będziemy jeździć wolniej, z szykiem należnym marce i z wrodzoną gracją Uczestników.

Do zobaczenia na Rajdzie.

11639901_10203478140669153_1987254552_o 11655306_10203478138229092_592057210_n

2 comment on “Rajd Szlakiem Tajemnic Dolnego Sląska – 2

  1. […] Pozostało 10 dni do Rajdu Szlakiem Tajemnic Dolnego Sląska. […]... jaguarclub.pl/rajd-szlakiem-tajemnic-dolnego-slaska-3

Dodaj komentarz